avang21

فروشگاه جامع فایل و کتاب و تحقیق و محصولات دانشجویی ...

اطلاعیه فروشگاه

دوستان و کاربران گرامی فروشگاه اونگ 21 چنانچه بعد از خرید؛ فایلی برای شما ارسال نشد و مشکل در این زمینه داشتید به ایمیل ما درخواست خود را ارسال کنید تا فایل مورد نظر برای شما ارسال شود. hamed.ordooni@gmail.com با تشکر از شما کاربران گرامی .

تعریف بزرخ و مفهوم ان

تعریف بزرخ و مفهوم ان

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : ورد

نوع فایل :  .doc (قابل ويرايش و آماده پرينت  )

تعداد صفحه : 25 صفحه

مقدمه

برزخ در لغت بمعنی پرده و حائل است که بین دو چیز واقع می شود و نمی گذارد این دو بهم برسند مثلا دریای شور وشیرین در موجند لکن خدای تعالی مانعی بینشان قرر داده که هر یک دیگری را نمی تواند از بین ببرد اینرو برزخ می گویند اما بحسب اصطلاح برزخ عالمی است که خدای عالم بین دنیا و آخرت قرار داده که این دو بوصف خود باقی باشند عالمی است بین امور دنیوی و اخروی.

در برزخ دیگر سر درد و دندان درد و دردهای دیگر نیست اینها لازمه ترکیبات اینعالم ماده اند اما آنجا عالم مجردات است لکن بصراحت آخرت هم نیست یعنی برای اهل معصیت ظلمت محض و برای اهل طاعت نور محض هم نیست.

از اما سئوال می کنند که برزخ کی هست؟ می فرماید از ساعت مرگ ناهنگامیکه سراز قبر در می آورند.[2] و در قرآن مجید می فرماید «و از پشت ایشان برزخی است تا روز قیامت» [3]

برزخ را عالم مثالی هم می گویند چون مثل این عالم است البته از لحاظ صورتی و شکل ولی از لحاظ ماده و خواص و خصوصیات فرق میکند پس از مرگ در عالمی وارد  شویم که این دنیا نزد آن مانند شکم مادر نسبت این عالم است.

بدن انسان هم در برزخ بدن مثالی است یعنی از لحاظ شکل بعین همان بدن است لکن دیگر جسم و ماده نیست و لطیف است لطیفتر از هوا است هیچ چیز مانع آن نخواهد بود هر نقطه ای که قرار بگیرد همه چیز را می بیند این طرف دیوار و آنطرف دیوار برایش ندارد حضرت صادق می فرماید اگر آن بدن مثالی را ببینید می گوئید همان بدن دنیوی است الان اگر شما پدرتان را در خواب ببینید می گوئید همان بدن دنیوی مشاهده می کنید لکن جسم و ماده اش در قبر است این صورت و بدن مثالی است بدن برزخی چشم دارد بشکل همین چشم هم هست لکن دیگر پیه ندارد چشم گاهی ضعیف شود و احتیاج بعینک داشته باشد.


 


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,865 تومان
(شامل 15% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 6,900 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tarife-barzakh-va-mafhoome-an_2026011_3884.zip34.3k