فروشگاه جامع فایل و کتاب و تحقیق و محصولات دانشجویی ...

دسته بندی محصولات

اطلاعیه فروشگاه

دوستان و کاربران گرامی فروشگاه اونگ 21 چنانچه بعد از خرید؛ فایلی برای شما ارسال نشد و مشکل در این زمینه داشتید به ایمیل ما درخواست خود را ارسال کنید تا فایل مورد نظر برای شما ارسال شود. hamed.ordooni@gmail.com با تشکر از شما کاربران گرامی .

ازدواج کردن در اسلام

ازدواج کردن در اسلام

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : ورد

نوع فایل :  .doc (قابل ويرايش و آماده پرينت  )

تعداد صفحه : 74 صفحه

مقدمه

ازدواج يا انتخاب همسر، پيمان مقدسي است براي زندگي مشترك بين زن و مرد كه طبق قوانين الهي تجويز شده و هدف آن آرامش و آسايش بهتر و بيشتر از زندگي، مهر و محبت، و گذشت و فداكاري و همچنين بقاي نوع مي‌باشد.)

خداوند در سورة روم مي‌فرمايد: از نشانه‌هاي خداوند متعال آن است كه براي شما همسراني از نوع خود آفريد تا توسط آن آرامش بگيريد و ميان شما دوستي و مهرباني قرار داد.

ازدواج وسيله آرامش و آسايش است ولي زماني كه عجولانه و كوركورانه انجام نگرفته باشد. بايد قبل از ازدواج به اصل تناسب توجه داشت يعني دختر و پسري كه مي‌خواهند با هم ازدواج كنند بايد از جهات بسياري متناسب يكديگر باشند، مانند تناسب در جهات روحي، اجتماعي، آموزشي، خانوادگي، سني، اقتصاد و غيره. اگر در ازدواج به اين جهات توجه نشود، ممكن است در آينده زندگي آنان از هم بپاشد و به جدايي و طلاق منجر شود كه نتيجه سو عدم تفاهم و طلاق و جدايي بيشتر روي فرزندان است.

بله از ازدواج نيز عامل مهم اصل توافق است. زن و مردي كه داراي تناسب باشند مي‌توانند خود را به ميل يكديگر وفق دهند و توافق به وجود آورند. اصل ديگر گذشت و بردباري و فداكاري است. اگر زن و مردي در مواردي تفاهم و توافق ندارند بايد صبر و گذشت كنند و يا يكديگر را تحمل كنند و سعي نكنند رأي يكديگر را بر هم تحميل كنند و اگر مطمئن باشند كه اگر يكديگر را دوست داشته باشند و به هم عشق بورزند موارد كوچك اختلافها نيز در سايه همان عشق و محبت و گذشت و فداكاري رفع خواهد شد. معمولاً علاقه زن معلول علاقه مرد به زن و وابسته به اوست. اين مرد است كه اگر زن مرد است كه اگر زن را دوست بدارد و نسبت به او وفادار بماند زن نيز او را دوست مي‌دارد و به او وفادار مي‌ماند. به طور كلي زن طبعاً از مرد وفادارتر است و بي‌وفايي زن عكس‌العمل بي‌وفايي مرد است.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 13,175 تومان
(شامل 15% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 15,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ezdevaj-kardan-dar-eslam_2007227_8122.zip35k

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

کدام نوع از فایل ها نیاز ضروری شما می باشد ؟
filesellfilesell