فروشگاه جامع فایل و کتاب و تحقیق و محصولات دانشجویی ...

دسته بندی محصولات

اطلاعیه فروشگاه

دوستان و کاربران گرامی فروشگاه اونگ 21 چنانچه بعد از خرید؛ فایلی برای شما ارسال نشد و مشکل در این زمینه داشتید به ایمیل ما درخواست خود را ارسال کنید تا فایل مورد نظر برای شما ارسال شود. hamed.ordooni@gmail.com با تشکر از شما کاربران گرامی .

اسماءالهی چیست؟

اسماءالهی چیست؟

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : ورد

نوع فایل :  .doc (قابل ويرايش و آماده پرينت  )

تعداد صفحه : 53

مقدمه

 

چرا در قرآن خداوند گاهي اسامي خود را بصورت جمع بيان مي كنند؟

 

برخي معتقدند گاهي اوقات از يك نفر تعبير جمع آورده مي‏شود به جهت بزرگي و والا بودن جايگاه گوينده، (تبيان، ج 3، ص 562).

 

 

 

برخي نيز به اين نكته اشاره كرده ‏اند، از آنجا كه ذات خداوند متعال منزه از مباشرت در انجام كارهاست به همين جهت تمامي افعال خداوند توسط واسطه ‏هاي در فيض مانند ملائكه انجام مي‏شود. به همين جهت مواردي كه جمع آورده مي‏شود مجموع ذات خداوند كه سبباصلي است و واسطه ‏هاي در انجام آن كار در نظر گرفته شده مثلاً در نزول قرآن واسطه ها و عواملي كه در نزول قرآن از عالم بالا بر قلب پيامبر(ص) همچون جبرئيل ملك حامل وحي دخيل هستند در نظر گرفته مي‏شود و گفته مي‏شود ما قرآن را نازل كرديم و يا در مواردي كه مثلاًخداوند فرموده ( و ما ظلمونا ولكن كانوا انفسهم يظلمون ) آنان به ما ظلم نكردند بلكه به خودشان ظلم كردند (بقره، آيه57).

 

 

 

    از آنجا كه ظلم به اولياي خداوند ظلم به خداوند است خداوند اولياء خودش را در نظر گرفته و به همين جهت جمع آورده. در كتاب اصول كافي در مورد آيه  ( فلماء اسفونا انتقمنا منهم )  هنگامي كه ما را بهخشم آوردند از آنها انتقام گرفتيم، (زخرف، آيه 55).

 

 

 

از امام صادق(ع) روايت كرده است كه: خداوند عزوجل به مانند ما به خشم نمي ‏آيد ولكن براي خودش اولياي آفريده است كه آنها به خشم مي ‏آيند يا خشنود مي‏ شوند پس خشم و خشنودي آنان را خشم و خشنودي خودش دانسته و به خودش نسبت داده است. در مورد آيه «و ماظلمونا» نيز رواياتي نزديك به همين مضمون وارد شده است، (كافي، ج 1، ص 144 - برهان، ج 4، ص 150 و ج 1، ص 102).

 

2-اسم اعظم خداوند متعال كدام است؟

 

اسم اعظم خداوند متعال كدام است؟

 

 

به طورمشخص نمي ‏توان گفت اسم اعظم خدا كدام است؟ اما با توجه به رواياتي كه از پيامبر(ص) و ائمه اهل بيت(ع) به ما رسيده است اجمالاً مي ‏توان به آن اشاره نمود. 

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,650 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 8,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
asmae-elahi-chist_2004212_8431.zip43.6k

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

کدام نوع از فایل ها نیاز ضروری شما می باشد ؟
filesellfilesell