فروشگاه جامع فایل و کتاب و تحقیق و محصولات دانشجویی ...

دسته بندی محصولات

اطلاعیه فروشگاه

دوستان و کاربران گرامی فروشگاه اونگ 21 چنانچه بعد از خرید؛ فایلی برای شما ارسال نشد و مشکل در این زمینه داشتید به ایمیل ما درخواست خود را ارسال کنید تا فایل مورد نظر برای شما ارسال شود. hamed.ordooni@gmail.com با تشکر از شما کاربران گرامی .

مشخصات پارک ملت مشهد

مشخصات پارک ملت مشهد

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : ورد

نوع فایل :  .doc (قابل ويرايش و آماده پرينت  )

تعداد صفحه : 20 صفحه

مقدمه

پارك ملت مشهد، يكي از بزرگترين پاركهاي عمومي مشهد و بسيار مورد توجه مردم و زائرين حضرت رضا (ع) است.

اين پارك اكنون مركز ورزش صبحگاهي اقشار مختلف مردم مشهد، در تمام سال(باستثناء زمستان) محل مراجعه و اطراق زائريني است كه امكان تهيه محلي براي استقرار نيافته اند. و فضاي سبز و زيبا با طراحي مناسب براي تمّكن اعصاب از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشدو فضاي سبز آن با ارزش و قابل نگهداري و توسعه باشد.

پارك ملت مشهد با سطحي حدود 72 هكتار در بخش شمال غربي شهر مشهد واقع شده است و از چهار جانب محدود به خيابانهايي مي باشد كه عمدتاً خيابانهاي اصلي شهر و گذرگاههاي مهم توريستي مشهد هستند. در گوشه جنوب شرقي آن نيز ميدان آزادي واقع شده است. عمده ترين خيابانهاي همجوار پارك، در جوانب شرقي و جنوبي آن قرار دارند. خيابان جنوبي بلوار وكيل آباد است كه مسير دسترسي به ييلاقات اطراف شهر مانند وكيل آباد، طرقبه، زشك و شانديز مي باشد و بعنوان مسيري سرسبز همواره بيشترين مورد استفاده را از جانب زوار و توريستها داشته است. بلوار وكيل آباد. در فاصله بين دانشگاه فردوسي مشهد و پارك ملت واقع شده است.

وضعيت طبيعي زمين

اراضي پارك ملت در وضعيت طبيعي خود تقريباً هموار و مسطح و بدون عارضه است مگر در نقاطي كه خط القعر نهرهايي است كه در سابق از اراضي پارك عبور مي كرده اند.

نهر گناباد از جمله مهمترين اين نهرها هنوز نيز در بخشي از اراضي پارك از سطح زمين عبور كرده و آب درياچه پارك گاهاً از اين نهر تأمين مي‌شود.

كاربريهاي زمين

جهت شيب طبيعي زمين از شمال غربي به جنوب شرقي است و بالطبع خط القعر هاي موجود نيز در اين جهت كشيده شده‌اند.

پارك ملت به واسطه وسعت زياد در نقاط مختلف داراي كاربريهاي گوناگون است. بديهي است كه اين كاربريها عمدتاً جنبه تفريحي داشته و بر اين اساس شكل گرفته اند.ولي اينكه تا چه حد اين خصوصيت را حفظ كرده و دارا هستند. بحثي است كه به آن خواهيم پرداخت. بخشي از پارك فضاي سبز و بيشه و بخش ديگري زمين باير و رها شده است. فضاي سبز عمدتاً در بخشهاي جنوبي و مركزي و بخش كوچكي نيز در قسمت شمالي پارك شكل گرفته است. بخشي اعظم قسمت شمالي پارك را اراضي بي سروسامان و رها شده تشكيل مي دهد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,850 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 6,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
moshakhasate-parke-melate-mashhad_1988162_6757.zip33.1k

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

کدام نوع از فایل ها نیاز ضروری شما می باشد ؟
filesellfilesell