فروشگاه جامع فایل و کتاب و تحقیق و محصولات دانشجویی ...

دسته بندی محصولات

اطلاعیه فروشگاه

دوستان و کاربران گرامی فروشگاه اونگ 21 چنانچه بعد از خرید؛ فایلی برای شما ارسال نشد و مشکل در این زمینه داشتید به ایمیل ما درخواست خود را ارسال کنید تا فایل مورد نظر برای شما ارسال شود. hamed.ordooni@gmail.com با تشکر از شما کاربران گرامی .

روستا کجاست ؟

روستا کجاست ؟

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : ورد

نوع فایل :  .doc (قابل ويرايش و آماده پرينت  )

تعداد صفحه : 208 صفحه

مقدمه :

بعنوان كلي روستا پديدهاي  نيست كه بر رسي آن فقط از نقطه نقطه ويژگيهايي طبيعي وجغرافيايي لازم باشد زيرا هنگامي كه مي گوئيم روستا منظور ما فقط خصوصياتي مانند .  جنس ومرغوبيت خاك ، پوشش گياهي كه به طوري مربوط به تكليف زراعي هستند نبود بلكه در عين حال انسانهايي را هم كه در روي خاك روستا زندگي مي كنند وداراي فرهنگ مادي ومعنوي هستند نيز در بر مي گيرد .

تا زماني كه به عنوان عنصر طبيعت  عنصر انساني يا به عبارت بهتر اجتماعي افزوده نگردد روستا پديد نمي آيد از اين رو ريخت شناسي همچنين تيپ شناسي روستا كه نتيجه چگونه نشيني روستا هست يكي از موضوعات اساسي جامعه شناسي روستايي است . ساختار جغرافيايي طبيعي بر روي ساختار تأثير گروه و در تعيين فرهنگ هم عامل مؤثر به شمار مي رود . معماريهاي خانه هاي  روستايي باريك يا عريض بودن پنجره ها ، مسطح بودن يا نوك تيز بودن پشت بامها ، روشهاي زندگي  روستايي ميزان فعال بودن  روستايي عرف و عادات و بالاخره تيپ شناسي روستا تا اندازه اي تحت شرايط جغرافيايي مي باشد .

ولي چيزي كه هست اين است كه هرگز نبايددر مورد اين تأثيرات گزافه گويي كرد براي آن عنصر اجتماعي و فرهنگ هم در محيط جغرافيايي تأثير گذار هست .

( زرافشان ، 1375 ، ص 9، 10)

با توجه به جايگاه روستا در نگهداري و جذب جمعيت  روستايي در ايران و ايجاد اشتغال در اين مكانها و علم به اينكه هنوز جمعيت قابل توجهي از كشور در مناطق  روستايي با رشد سريع زندگي مي كننند و عدم توانايي نگهداري اين جمعيت توسط  روستاها در شرايط فعلي كه سبب ايجاد بيكاري پنهان و يا مهاجرت به سوي شهرها مي گردد و مشكلاتي را براي كشور به همراه دارد  از يك سو و از طرف ديگر با علم به اينكه اگر برنامه ريزي صحيح در نواحي صحيح رفع مشكلات خود نقش بسيار با اهميتي نيز در گسترش اقتصادي كشور داشته باشد از زمانهاي قديم مطالعات  روستايي با اهداف مختلف در سطح ايران انجام مي گرديده است .

اما  از حدود 90 سال پيش اين مطالعات بعضاً به صورت مونوگرافي آغاز گرديده است و ارائه آن تا حال حاضر در زمنيه هاي مختلف پژوهشهاي  روستايي انجام گرديده است .

به لحاظ پراكندگي  روستا ها پژوهشهاي روستايي در ايران همواره با دشواريهاي زيادي روبه رو بوده است و به جاي اين كه محور مطالعات اقتصادي اجتماعي قرار گيرد كمتر مورد توجه برنامه ريزان مملكتي قرار گرفته است . ( نيرره ، ژليوس ، 1365 ص 29)

 

مهمترين گام در هر تحقيق علمي انتخاب و تعريف صحيح موضوع مي باشد شخص محقق اگر نتواند مسئله موردنظر را بطور جامع و روشن تعريف كند نتيجه مطلوب هرگز برايش ميسر نخواهد بود.

عده اي تصور مي كنند كه براي شروع يك تحقيق علمي كافي است كه مسئله اي در دست داشت باشند كه اطلاعات زيادي درآن مورد در اختيارشان باشد حال آنكه لازمه يك تحقيق علمي تنها داشتن اطلاعات و منابع تحقيق نيست بلكه قبل از شروع يك تحقيق هر محقق بايد حداكثر سعي خويش را بنمايد تا مسئله مورد نظر از كليه مهاجرت تعريف شود تا در عمل با اشكالاتي از قبيل مبهم بودن موضوع وسعت ميدان ، مطلب تحقيق عدم امكان تحقيق و غيره نباشد. ( نبوي 1350ص23)

در اين تحقيق مسئله اي تحت عنوان بررسي ويژگيها و استعدادهاي طبيعي و اوضاع و احوال انساني اقتصادي ، فرهنگي واجتماعي و ارائه راهكارهايي در جهت بهبودو توسعه زندگي روستائيان است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 21,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
roosta-kojast_1988150_7315.zip185.8k

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

کدام نوع از فایل ها نیاز ضروری شما می باشد ؟
filesellfilesell