فروشگاه جامع فایل و کتاب و تحقیق و محصولات دانشجویی ...

دسته بندی محصولات

اطلاعیه فروشگاه

دوستان و کاربران گرامی فروشگاه اونگ 21 چنانچه بعد از خرید؛ فایلی برای شما ارسال نشد و مشکل در این زمینه داشتید به ایمیل ما درخواست خود را ارسال کنید تا فایل مورد نظر برای شما ارسال شود. hamed.ordooni@gmail.com با تشکر از شما کاربران گرامی .

نجوم و ستاره شناسی برای کودکان

نجوم و ستاره شناسی برای کودکان

فرمت فایل:word

تعداد صفحات: 55 صفحه

خانواده خورشید را بهتر بشناسیم

 

سلام دوستان عزیز؛

 

سلام به دلهای پاک و صاف و آسمانی تان؛

 

بچه های عزیز، همانطور که می دانید ما روی سیاره ای به نام زمین زندگی می کنیم. آیا شما می دانید سیاره به چه چیزی می گویند؟ سیاره به یک جسم آسمانی می گویند که از خودش نور نداشته باشد و نور خودش را از یک ستاره بگیرد ؛ البته تعریف سیاره همین یک خط نیست. بچه ها ستاره ای که به زمین نور می دهد و آن را روشن و گرم می کند خورشید نام دارد. خورشید نه تنها به زمین بلکه به 7 سیاره دیگر هم نور می دهد. هر کدام از این سیارات در یک مسیر مشخص به دور خورشید می چرخند که به این مسیر مشخص، مدار می گویند.

 

هر چه یک سیاره به خورشید نزدیکتر باشد، مدارش کوچکتر است.

 حالا ببینیم این 8 سیاره به ترتیب نزدیکی به خورشید چه نام دارند؟اسم اول اسم فارسی واسم دوم اسم عربی سیاراته. اولین سیاره تیر یا عُطارِد نام دارد که از همه سیارات تندتر به دور خورشید می گردد.دومین سیاره ناهید یا زهره یا ونوس است که گرم ترین سیاره بین این 8 سیاره است. سیاره سوم سیاره محل زندگی ما زمین که به عربی به اون ارض می گند و بین این هشت سیاره فعلاً تنها سیاره ای است که انسان می تواند در آن زندگی کند. سیاره چهارم بهرام یا مریخ است که به سیاره سرخ نیز شهرت دارد چون خاک آن تقریبا قرمز است. سیاره پنجم سیاره مشتری است که بسیار بزرگ است و از بقیه سیارات سریعتر به دور خود می چرخد.  سیاره ششم، کیوان یا زحل ،حلقه های بی نظیری دارد که به آن زیبایی خاصی بخشیده و از همه جالب تر آنکه اگر این سیاره را در آب قرار دهیم ، روی آب می ایستد. سیاره اورانوس سیاره هفتم است که سیاره ای آبی رنگ و به پهلو خوابیده است.(در جلسات معرفی سیارات بیشتر در رابطه با آن صحبت می کنیم). سیاره هشتم نپتون نام دارد که در آن یک گردباد به اندازه کره زمین وجود دارد که به چشم نپتون معروف است. البته یه جسم آسمانی هم اون دور دورا هست که بهش پلوتو می گند که دارای یک قمربزرگتر به نام چارون و دوتا قمر کوچیکتره . شاید این سوال برای تان پیش بیاید که قمر چیست؟ قمرها سنگهای کوچک آسمانی اند که به دور سیاره ای می چرخند. نام قمر زمین، ماه است. (در جلسات آینده با اقمار بقیه سیارات نیز آشنا خواهید شد.) به خورشید و این نه سیاره و اقمار شان و... منظومه شمسی می گویند.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,500 تومان
(شامل 40% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 12,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
nojoom-va-setareshenasi-baraye-koodakan_1736300_7654.zip828.3k

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

کدام نوع از فایل ها نیاز ضروری شما می باشد ؟
filesellfilesell